Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,28 düşüşle 5057,43 puandan başladı.

BIST 100 endeksi dün 5.047 – 5.174 puan aralığında hareket ederken günü %1,5 düşüşle 5.071,41 puandan kapattı.

açılışta Tekstil, gayrimenkul yatırımlarıVe toplu taşıma Güne artı ile başlayan bölümler oldu. Dün %9 bandında gerileyerek düzeltmeye girdi. maden ürünleri Bugün güne satış elemanı ile başlayan ilk dakikalarda ortalama %6 düşüşle en çok satış yapılan bölüm oldu. daha sonra basit metaller, %2 geriledi.

Ana bölümlerden Sanayi, güne %1,3 düşüşle başladı. finansVe hizmetkesit hafif alıcı yatay bir görünüme sahiptir.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında BENİM BUC’UMVe ÇİMSAilk dakikalarda taban fiyata geriledi. KRDMD, sasaVe OYAKÇ %3,5 – %4 bandında geriledi. Güne olumlu başlayan paylaşımların başında ÇANTALAR, KMPUR, GWINDVe ÜLKERoradaydı.

Dış piyasalarda Asya endeksleri karışık bir seyir izliyor. Japonya ve Çin endeksleri negatif, Güney Kore ve Tayvan ise ılımlı alımlar yapıyor. Fed tutanaklarının ardından ABD piyasalarında sakin bir hava oluştu. ABD endeksleri dünkü süreçlerde çoğunlukla yatay seyretti. Ayrıca Avrupa ve ABD vadeli endeksleri sabah saatlerinde olumlu bir görünüme sahip.

TCMB’nin faiz kararı bugün saat 14:00’te açıklanacak. Beklenti Merkez Bankası’nın 100 baz puan faiz indirimi ile politika faizini %8’e indirmesi yönünde.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu