Haber

Yerlikaya: İşçilerden 5’i konteynerde, 3’ü araçta, 1’i de kamyonda.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeninde meydana gelen faciaya ilişkin son bilgileri verdi.

Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

ARADIĞIMIZ ARKADAŞLARDAN 5’İ TEK KONTEYNERDE : Şu an itibariyle bölgede AFAD, Türk Silahlı Kuvvetleri, arama kurtarma, JAK madencileri ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan toplam 1700 personel görev yapıyor. İnsan kaynağı ve personel anlamında ihtiyacımız yok. Yapılan tüm değerlendirmelerde aradığımız arkadaşlardan 5’inin konteynerde, 3’ünün araçta, bir şoför kardeşimizin ise tırın farklı bir bölgesinde olduğu belirlendi. Bu kitlede avantajımız var. Aracın ve konteynerin içinde ne var, bu kütleyi metal radar tespitimiz ile tespit etmek anlamına geliyor… Biz bu konteynerleri ve araçları tespit edip daha hızlı aksiyon alabilmek için daha hızlı hareket etmek istiyoruz. Bilim adamlarımız rastgele bir heyelan olup olmadığını an be an değerlendiriyor. Arama çalışmalarını AFAD’a uygun olarak güvenliğe önem vererek sürdürüyor. Söylediğimiz gibi arama kurtarma çalışmalarımız gece gündüz devam edecek.

10 MİLYON METREKÜP BİR ARAZİDEN KONUŞUYORUZ: İşçilerin yeri bilinseydi burada söylerdim. Heyelan olduğunda kamyonumuzun hareket halinde olduğu, diğer 3 arkadaşımızın da araç içinde ve yakınında olduğu 10 milyon metreküplük bir araziden bahsediyoruz. Çağrı yaparken avantajımız bu radarla derinlikteki dostlarımıza ulaşabilmek. Bu bizim avantajımız. Bundan yararlanmak için ister yağmur ister kar olsun gece gündüz durmayacağız.

(HABER MERKEZİ)

haberbahsili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu