Haber

Son dakika! Hapis cezasına çarptırılan İmamoğlu Saraçhane’de açıklamalarda bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adlı davada bugün karar çıktı. İmamoğlu, 53. maddeden 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı cezasına çarptırıldı. İmamoğlu hakkındaki karar kesinleşirse, İmamoğlu belediye başkanlığı görevine devam edemeyecek.

SARAÇHANE’DE AÇIKLAMALAR YAPIYORLAR

Hakkındaki davaya 3 saat ara verildikten sonra “Vatandaşlarımızı Saraçhane’ye bekliyorum” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve kendisine destek olmak için Saraçhane’ye giden UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, kalabalığa açıklamalarda bulundu. onları bekliyorum.

İMAMOĞLU: YARIN DAHA DAHA FAZLA OLACAĞIZ

İlk olarak söz alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Evinize hoş geldiniz. Saraçhane sizin eviniz. Hangi çılgın zincir vurabilir ki? Kimse ama kimse vuramaz. Yarın bu kalabalık çok daha büyüyecek. Genel Başkanlarımız burada olacak.” … Bir olacağız. Bütün olacağız.”

AKŞENER: HEY GIGI SARACHHANE NE ÇİZDİN?

İmamoğlu’nun açıklamasının ardından kürsüye gelen Meral Akşener, “Ey Saraçhane, ne yaptınız… Yıllar önce burada okuduğu bir şiirden dolayı mahkûm olan bir Büyükşehir Belediye Başkanı vardı. O Büyükşehir Belediye Başkanı size seslendi. Burada ve ‘Bu müziktir’ dedi. Burada bitmiyor. Bu doğru. O müzik orada bitmedi. Ama bugün konuşuyorum, bu müzik burada bitmeyecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu