Haber

Ruslar Ukrayna’da birbirine düştü! Putin, Wagner’in kamplarını füzeyle vurdu

uzun zamandır Rusya Wagner’i sert bir şekilde eleştiren Wagner’in kurucusu Yevgeniy Prigojin. Prigojin’in bu açıklamasından sonra Rusya Wagner’i vurdu. Yevgeny Prigojin de Rus ordusuna savaş ilan etti.

Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin, bugün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu hedef alan bir açıklama yaptı. Prigojin, Ukrayna’daki savaşın Shoigu ve “ülkeyi fiilen yöneten oligarklar” için gerekli olduğunu söyleyerek, “savaşın yalnızca” bir avuç yaratığın “zaferi ve terfisi için gerekli olduğunu” söyledi.

RUSYA SALDIRIYA GELDİ, PRİGOJİN SAVAŞ İLANAN

Bu sözlerin ardından yeni bir gelişme yaşandı. Teze göre Rus ordusu Ukrayna’da Wagner’in paralı askerlerini vurmuştur. Saldırıdan sonra Yevgeny Prigojin Rusya’ya savaş ilan etti.

“WAGNER, RUSYA’DA DARBEYE HAZIRLANIYOR”

Sosyal medyadaki Wagner’e yakın hesaplar darbe hazırlığı yaptıklarını bildirdi. Wagner’in Rus sivilleri evlerinden çıkmamaları konusunda uyardığı söyleniyor.

RUSYA’DAN BİR YALAN GELDİ

Rusya Savunma Bakanlığı, görüntülerin gerçekle örtüşmediğini ve olayın bir provokasyon olduğunu belirtti.

Öte yandan Prigozhin, Mayıs ayında çektiği bir videoda öldürülen Wagner üyelerini göstererek Rus komutanlara hakaret etmişti. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Başkanı Valeri Gerasimov’a seslenen Prigozhin, kendilerine cephane verilmediğini söyledi. Bu açıklamaların ardından Wagner’e mühimmat gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu