Haber

Küçükçekmece’de su baskınlarına neden olan deredeki metro inşaatı durduruldu

Küçükçekmece’de su baskınına neden olan dere üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından iki yıl önce yapımına başlanan durağın su fazlalığı nedeniyle durdurulduğu ortaya çıktı. Mahallenin ortasından geçen dere ve inşaat çalışmalarının yapıldığı alan havadan görüntülendi.

Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi, İstanbul’da sel felaketinden en çok etkilenen yerlerden biri. Sel felaketi mahallenin ortasından geçen derenin taşması sonucu meydana geldi. Sel felaketine neden olan bu derenin hemen üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce metro inşaatına başlandı. Yaklaşık 1 yıldır devam eden inşaat çalışmaları daha sonra durduruldu. İnşaat sahası kapatılırken sondaj için açılan dev kuyunun tamamı suyla doldu.

Su çıktı, kurutamadığı için metro inşaatını iptal ettiler.

Metro inşaat çalışmalarının yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini, suyu kurutamadığı için metro inşaatının durdurulduğunu iddia eden mahalle esnafı Ekrem Doğan, “Burası dere güzergahı üzerinde. Bildiğimiz kadarıyla biz buranın üzerindeyiz. Buraya su çıktığı ve suyu kuruyamadıkları için iptal ettiklerini öğrendik. Daha sonra tüm çalışanlar, “Ekipmanları alıp gittiler. Burası 6 aydır kapalı. Dükkanlarımızın önü de kapatıldı. Şu anda akıbetini bilmiyoruz. Burada bir park vardı ama park iptal edildi. Bu inşaat dere üzerinde olmasına rağmen alt ve üstteki metro durakları da dere üzerindedir” diye konuştu.

Öte yandan mahallenin ortasından geçen ve çalışmaların yürütüldüğü inşaat alanı da havadan görüntülendi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu